Romania – Comisia pentru comunităţile de români din afara graniţelor ţării, rechemate la datorie

UPDATE 06/04/2020 – În urma scrisoarei trimise acestei comisii, se pare că , comunitatea Diaspora.Ro a fost pusă pe ordinea de zi în această comisie.

 

Comisia si reuneste pe data de 02/04/2020

 

Funcţia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Preşedinte Codreanu Constantin PMP
2. Vicepreşedinţi Popescu Nicolae-Daniel
vicepreşedinte din 30 oct. 2018
USR 07.06.2017
3. Roman Ioan Sorin
vicepreşedinte din 28 dec. 2016
PSD
4. Velcea Nicolae PSD
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 11 dec. 2018
USR 31.10.2018
6. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD
7. Membri Băişanu Ştefan-Alexandru PSD 13.06.2017
8. Buican Cristian PNL 11.12.2017
9. Coliu Doru-Petrişor PMP
10. Dobrovie Matei-Adrian PNL
11. Fădor Angelica PNL
12. Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017
13. Gilia Claudia PSD 19.09.2017
14. Lupaşcu Costel PSD
15. Pirtea Marilen – Gabriel PNL
16. Văcaru Alin Vasile PRO Europa 12.06.2019
17. Vîrză Mihăiţă PSD 18.09.2019
18. Voicu Mihai Alexandru PNL

Comunitatea Diaspora.Ro, a trimis în cursul zilei de astăzi o scrisoare deschisă prin care cerem acestora reînceperea lucrului în această comisie cu urgență văzand situația dezastruasă în care se regăsesc tot mai mulți cetățeni ai Romaniei.

Vino alaturi de noi!


Acest website NU folosește reclame.
Toate legăturile externe sunt verificate.
Comunitatea Diaspora.Ro "NU" are aparteneță Politică și nici nu acceptă reclame sau fonduri de la partidele Politice!
Ne poți susține activitatea
AICI ,

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More